Podle prohlášení ze čtvrtka 19. ledna 2017 francouzský Úřad pro hospodářskou soutěž a společnost Petit Forestier Group nedosáhly dohody týkající se dokončení spojení podniku se společností Fraikin Group.

Petit Forestier Group od transakce odstoupila poté, co francouzský Úřad pro hospodářskou soutěž vyjádřil své výhrady k projektu spojení dvou předních společností, které se specializují na pronájem komerčních vozů na evropském trhu.

Rozhodnutí od spojení ustoupit znamená, že Fraikin a Petit Forestier spolu budou na evropském trhu v oblasti pronájmu komerčních a nákladních vozidel nadále soutěžit. Tato skutečnost dotčené společnosti staví před nové výzvy. Jistě přispěje k hledání nových řešení, díky kterým bude nabídka obou firem pro zákazníky atraktivnější a zajistí spravedlivou hospodářskou soutěž. Obě skupiny se pak zaměří na své klíčové obchodní aktivity.

Společnost Fraikin zůstává jedničkou na evropském trhu v oblasti pronájmu komerčních a nákladních vozidel. Rovněž zůstává i předním pronajímatelem nákladních vozů s řízenou teplotou v Polsku a zemích CEE, kde v nadcházejících měsících plánuje další dynamický rozvoj.

Fraikin Group v loňském roce vykázala velice dobré výsledky obchodní činnosti. V roce 2016 podepsala 6 500 nových smluv a její vozový park se rozrostl na 55 000 vozidel.

Portfolio dlouhodobých smluv, které skupina uzavřela, se navýšilo o 6,5% a obrat společnosti dosáhl 663 mil. EUR, což v porovnání s rokem 2015 znamená nárůst o 3,1%.

Silná pozice, kterou společnost Fraikin na trhu zaujímá, nás zavazuje nadále poskytovat kvalitní služby našim zákazníkům, ve všech oblastech jejich podnikání.