Při počtu 560 vozidel ve fleetu začala společnost Fraikin s přezouváním vozidel o něco dříve než je stanoveno zákonem. Svým klientům poskytujeme kompletní servisní péči o vozidlo, do které samozřejmě patří i výměna letních pneumatik za zimní. Náš technik si nejprve domluví termín s klientem a po vybrání termínu, dojde k samotné realizaci přezutí pneumatik. Pneumatiky jsou přezuty autorizovaným servisem a klient se po padesáti kilometrech pouze ujistí, zda kola nepovolila a jsou řádně dotažena.

 

V Současné době zákon ukládá povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky od 1.listopadu do 31. března, pokud se na vozovce nachází souvislá vrstva ledu, sněhu či námrazy nebo pokud je úsek označen značkou zimní výbava. Není tedy nutné mít vozidlo přezuté od 1. listopadu pokud jsou venkovní podmínky příznivé a pokud se daný úsek nenachází za dopravní značkou zimní výbava.

 

Nejčastěji kladené otázky spojené s přezutím na zimní pneu

  • Je možné mít zimní pneumatiky pouze na jedné nápravě?

NENÍ to možné! Zákon jasně říká, že všechna vozidla do 3,5T musí mít zimní pneumatiky na všech kolech. Pro řidiče, kteří jezdí pouze příležitostně, doporučujeme pořízení celoročních pneumatik. U vozidel nad 3,5T je povinné mít zimní pneumatiky pouze na kolech všech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly.

  • Jaka je minimální hloubka zimního dezénu ?

Minimální hloubka zimního dezénu u vozidel do 3,5T je 4 mm a u vozidel nad 3,5T je 6 mm. To se však nevztazimnivybavahuje na rezervu, která v případě nouzového dojezdu může mít letní desén.

  • Co znamená značka zimní výbava?

Tato značka byla uvedena v roce 2008 a označuje úseky, kde musíte mít od 1.listopadu do 31. března bezpodmínečně zimní pneumatiky.