Skupina FRAIKIN, která je evropským lídrem v oblasti dlouhodobého pronájmu komerčních a průmyslových vozidel,  oznámila dokončení převzetí holdingové společnosti FTI konsorciem partnerů Alcentra a Värde Partners.

Pierre-Louis Colin – předseda správní rady skupiny – shrnul situaci takto:

“Díky smlouvě s novými vlastníky vstoupí FRAIKIN do nové éry. Jsem šťastný a pyšný, že mohu pokračovat v aktivitách, které jsme podnikli před mnoha lety. Od dnešního dne máme k dispozici všechny nástroje, abychom posílili ambiciózní a dlouhodobý strategický rozvojový projekt, jehož vývoj bude zahrnovat všechny zdroje společnosti. ”

V roce 2017 let Skupina Fraikin, již třetí rok za sebou, dosáhla nárůst obratu v porovnání s předchozím rokem, a to díky tvrdé práci svých poboček umístěných na trzích, kde je již dobře zakořeněné (zejména ve Francii, Španělsku, Velké Británii a Polsku) stejně jako nově získané trhy (v Itálii, Německu a Saúdské Arábii). Na vlně organického růstu skupina FRAIKIN v nedávné době otevřela v Dubaji novou dceřinou společnost.

Na těchto pevně stavěných základech má společnost v úmyslu realizovat strategický plán transformace a rozvoje. Nezapomíná však na své původní poslání: nabídnout svým klientům nejlepší služby a investiční řešení v oblasti pronájmu komerčních a průmyslových vozidel se zaměřením na kvalitu a flexibilitu, která jim umožní zaměřit se na vlastní podnikání.

Skupina FRAIKIN rovněž zrušila mlčenlivost, pokud jde o novou, osvěžující a dynamickou vizuální identitu. Jejím cílem je odrážet nový, globálnější přístup společnosti a zaměřit se na mezinárodní trhy. Nový image značky je založen na čtyřech základních hodnotách skupiny FRAIKIN: spolehlivost, odpovědnost, bojovnost a profesionalita.